„MAJONEZY” biją rekord w dobroci!

Kilometry Dobra to ogólnopolska akcja organizowana przez Polski Instytut Filantropii. Mieszkańcy całej Polski mogli przekazywać pieniądze na działalność organizacji pozarządowych ze swoich województw. Na Warmii i Mazurach to Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, która wspiera leczenie i rehabilitację chorych maluchów.

Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa „MAJONEZY” z Kętrzyna od początku wspierała inicjatywę. Firma nie tylko przeznaczył środki na ten szczytny cel, ale była też partnerem finału, czyli rodzinnego pikniku „Wehikuł Czasu”, który odbył się 5 czerwca w Parku Kusocińskiego w Olsztynie. Przygotowała również specjalne upominki, które zostały wręczone najbardziej aktywnym wolontariuszom.

Podczas imprezy można było odwiedzić stoisko SPP-H, gdzie rozdawaliśmy, m.in. firmowe baloniki. Przedstawiciele „MAJONEZÓW” brali też udział w biciu rekordu Guinessa w układaniu ciągu monet. Wszystkie zebrane datki były rozmieniane na złotówki, a następnie przyklejane na taśmę klejącą i mierzone.

Waldemar Pokojski, Prezes spółdzielni, czynnie włączył się w tę pozytywną rywalizację, układając i mocując monety. — Kilometry przechodzą przez ręce. Przyjechaliśmy z Kętrzyna z całą ekipą i dołożymy wszelkich starań, żeby spróbować pobić rekord. Bo cel jest jak najbardziej szczytny – mówił w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską”, która relacjonowała te emocjonujące zmagania (więcej na http://przyszloscdladzieci.org/361568,1200-metrow-dobra.html#ixzz4AnhmaPTN).

Ostatecznie pomiary pokazały 1200 metrów (1 m to 44 zł). To wprawdzie nie pozwoliło pokonać Austriaków, którzy wiodą prym w tej dziedzinie, ale i tak było imponującym osiągnięciem. Dzięki datkom mieszkańców Warmii i Mazur na konto fundacji wpłynęło aż 53 tys. zł, czyli suma dwukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku.

Podczas pikniku nie zabrakło też innych atrakcji, m.in. występów uczniów szkoły muzycznej, wspólnego puszczania baniek mydlanych, czy gry w kapsle.

To kolejne charytatywne przedsięwzięcie, w które zaangażowała się firma z Kętrzyna. Wcześniej była, m.in. sponsorem koncertu świątecznego organizowanego przez studentów SGH, czy Qlinarnej Majówki, z której dochód był przeznaczony na leczenie małej Mai.