„MAJONEZY” wspierają Kilometry Dobra

Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowej „MAJONEZY” po raz kolejny włącza się w akcję charytatywną. Tym razem jest jednym ze sponsorów Kilometrów Dobra, w ramach których obędą się Mistrzostw Świata w Dobroci. To inicjatywa organizowana przez Polski Instytut Filantropii. Do 5 czerwca 2016 roku mieszkańcy różnych regionów mogą wpłacać pieniądze na rzecz organizacji pozarządowych z ich województwa. Na Warmii i Mazurach środki zasilą konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i zostaną przeznaczone na leczenie i zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla chorych maluchów.

- Wszyscy wiemy jak ważne jest, aby dziecko dotknięte chorobą miało możliwość  kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami – wyjaśnia Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacją. - Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami. W kampanii Kilometry Dobra biorą udział organizacje pozarządowe, ale tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy: ich podopieczni i darczyńcy. Dobro można czynić w każdym miejscu, niezależnie od kontynentu i kraju. Do wzięcia udziału w Mistrzostwa Świata w Dobroci nie potrzebujemy morderczych treningów i wyrzeczeń, wystarczą chęci!

– Nawet przez chwilę nie wahaliśmy się czy wziąć udział w tym fantastycznym i pożytecznym przedsięwzięciu – mówi Waldemar Pokojski, prezes SPP-H „MAJONEZY”. - Ważna jest każda, nawet najmniejsza kwota przekazana przez firmy lub indywidualne osoby. Poprzednie edycje pokazują, że z tych niewielkich wpłat udaje się uzbierać imponującą sumę. W zeszłym roku było to ponad milion złotych. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami sprawimy, iż tym razem będzie to jeszcze więcej.

Z akcją łączy się też rywalizacja w pozytywnym wydaniu. Bierze niej udział 41 miast z polski i zagranicy. Podczas finału 5 czerwca okaże się, w którym z nich mieszkają najbardziej hojne i empatyczne osoby. Wtedy też reprezentanci każdego z miejsc ułożą z zebranych pieniędzy łańcuch. Jednak i w tym wypadku zwycięstwo ma znaczenie drugoplanowe. Najważniejsze, aby wspólnymi siłami udało się zgromadzić tyle środków, aby łącznie zajmowały długość 75 km. To wystarczy, aby pobić obowiązujący rekord Guinnessa w układaniu ciągu monet.  

Fundacji „Przyszłośź dla Dzieci”kibicują Paweł Papke siatkarz, 5-cio krotny Mistrz Polski oraz zespół Perfect.

Twarzą kampanii jest Cezary Żak, aktor znany z takich produkcji jak „Ranczo”, „Miodowe lata” czy „Ludzie Chudego”. Wspierają ją też inni popularni twórcy i sportowcy, m.in. Omena Mensah, Krzystof Ibisz, Robert Lewandowski, Ewa Bem, Artur Barciś.

- Jestem przekonany, że jak zawsze mieszkańcy Warmii i Mazur okażą się niezawodni i chętnie otworzą swoje serca i portfele, aby pomóc potrzebującym dzieciakom. Zachęcam naszych klientów, aby także dołączyli do akcji i zostali Mistrzami Świata w Dobroci – podsumowuje prezes Waldemar Pokojski.

Szczegóły są dostępne na: http://kilometrydobra.pl/organization/fundacja-przyszlosc-dla-dzieci/

Zdjęcie: Marek Szymański, Gazeta Olsztyńska

Finał akcji w Olsztynie: 5 czerwca, Piknik Rodzinny "Wehikuł Czasu", Park Kusocińskiego, godz. 12:00-18:00. Zapraszamy!